13.09.2020

Ранковий забіг, бограч та лазер-шоу: як ужгородці відсвяткували День міста

1127-й день народження міста відзначили жителі та гості Ужгорода вчора, 12 вересня. Саме стільки виповнилося обласному центру Закарпаття згідно з прийнятим, хоча, скоріше за все, його історія ще давніша.

Цьогоріч карантин вніс суттєві корективи у формат свята – не проводилася більшість заходів, які зазвичай відбуваються у ці осінні дні. Проте навіть в таких умовах позбавляти мешканців Ужгорода святкового настрою було б несправедливо – вирішили представники партії «Рідне Закарпаття», і запропонували ужгородцям та гостям міста чимало цікавих атракцій. Звісно ж, з максимально можливим дотриманням соціальної дистанції та інших правил безпеки.

Свято під відкритим небом вдалося: день розпочався спортивним забігом вулицями міста, а продовжився на різних локаціях, розташованих переважно на набережній Незалежності.

Відвідувачів очікували бульбашкове шоу, розважальна програма від авторів програми «Грайлик», дитячі атракціони, майстер-класи. Діти охоче прикрашали усміхнені обличчя аквагримом та щиро раділи аніматорам, а дорослі могли почастувати страви вуличної кухні від «Бітанги».

Учасники святкування разом фотографувалися біля спеціальної фотозони, слухали музичну програму. А вже з настанням сутінок перед обласним драмтеатром відбулося вражаюче лазер-шоу, спостерігати за яким найзручніше було з протилежного берегу Ужа.

Якщо чесно, не очікувала від свята багато, зважаючи на ситуацію в країні, – розповіла ужгородка Вікторія. – Думали, що буде якась офіційна програма із виступами місцевої влади і все, однак чудова музика, смачний бограч і лазерне шоу дуже потішили нас і нащих дітей.
Поділились враженнями і гості міста кияни Олег та Валерія.

Ми щороку намагаємось робити собі тури вихідного дня і відвідувати святкування днів народжень кількох міст. Ужгород із них найулюбленіший через колорит та відношення місцевих жителів до свята. Цьогоріч мало не пропустили святкування через те, що перенесли його дату, встигли в останній момент приїхати. І не жалкуємо, бо навіть у скороченому форматі свято вдалося.
З часом світ неодмінно впорається з коронавірусом, але вчора «Рідне Закарпаття» довело, що навіть у складних умовах є місце для свята, радості, позитивних емоцій.

Зі святом тебе, наше улюблене місто!