30.09.2020

Павло Ганинець: «Розвиток Свалявщини - запорука розквіту курортного регіону Закарпаття»

 
Кандидат у обласні депутати від Свалявщини Павло Павлович ГАНИНЕЦЬ про стратегічні перспективи і систему цілей сталого розвитку Свалявської міської територіальної громади та Свалявського міні-регіону загалом: 

 
Стратегічна ціль 1: 

Досягнення нової якості і ефективності муніципального управління соціальним, економічним і екологічним розвитком територіальної громади та координованого управління розвитком Свалявського територіального регіону. 

Стратегічна ціль 2: 

Створення сприятливих просторово-планувальних, інституційно-організаційних та інвестиційних передумов сталого і координованого розвитку міської територіальної громади та Свалявського територіального регіону. 

Стратегічна ціль 3: 

Підвищення якості соціальних і комунальних послуг та людського капіталу громади. 

Стратегічна ціль 4: 

Забезпечення охорони довкілля та екологічно збалансованого природокористування на сільських і гірських територіях громад.
 

                                                                                                ПРОЕКТ ПЛАНУ ДОСЯГНЕННЯ СТРАТЕГІЧНИХ ЦІЛЕЙ 

 
Реалізація стратегічних цілей відбуватиметься шляхом розробки та впровадження проектів і заходів, спрямованих на створення нових «точок зростання» у всіх означених стратегічним планом ключових сферах у їх тісному взаємозв’язку та міжмуніципальній кооперації, адже основний потенціал, яким славиться Свалявщина, територіально відійшов до сусідніх територіальних громад. 


 

                                                                                                                                        До стратегічної цілі 1: 

Досягнення нової якості і ефективності муніципального управління соціальним, економічним і екологічним розвитком територіальної громади та координованого управління розвитком Свалявського територіального регіону. 

 Ефективність управління ОТГ  

  • Ефективне врядування: запровадження програмно-цільового методу планування розвитку ОТГ, зокрема створення відділу проектного менеджменту, діяльність якого дозволить залучати інвестиції за рахунок коштів державних фондів, грантів, інвесторів. 

  • Налагодження ефективного діалогу з мешканцями громади,  запровадження дієвих інструментів втілення громадських ініціатив на території ОТГ. 

  • Співпраця з сусідніми ОТГ: у ситуації, коли основні ресурси санаторно-курортної галузі сконцентровані у сусідніх ОТГ, найбільш ефективним видається налагодження міжмуніципального співробітництва. Для цього потрібні спільні проекти, які вирішуватимуть спільні питання: поводження з ТПВ, доступність і транспортна інфраструктура, підвищення комфорту перебування туристів, проекти в галузі культури, спорту, тощо. 

  • Поглиблення транскордонного співробітництва. Налагодження ефективної діяльності партнерської мережі: Чехія, Угорщина, Словаччина, Польща, Румунія. Використання потенціалу міжнародних грантів для імпорту нових технологій у галузі охорони довкілля, креативних індустрій, енергозбереження. Розбудова культурного співробітництва.
 

                                                                                                                                      До стратегічної цілі 2: 

Створення сприятливих просторово-планувальних, інституційно-організаційних та інвестиційних передумов сталого і координованого розвитку міської територіальної громади та Свалявського територіального регіону. 

Комфортні та безпечні громадські простори 

Зниження загрози підтоплення шляхом проведення заходів з берегоукріплення Запровадження діяльності муніципальної поліції Запровадження відеонагляду громадських просторів Боротьба з борщівником та іншими інвазивними видами рослин, у тому числі рослин-алергенів; Підвищення безпеки руху вулицями міста – пріоритет пішохода, далі велосипед і автомобіль. Створення громадських просторів, парків – на їх прикладах мобілізувати творчий потенціал мешканців.Збільшити площу зелених зон на 20%. Забезпечення достойних умов під час справляння ритуальних потреб, зокрема відновлення інфраструктури міського цвинтаря: асфальтування під’їзної дороги, проведення робіт з благоустрою, відновлення ритуального будинку. Налагодження ефективної роботи комунальної установи по догляду за кладовищем.

Туризм

Курс на створення на території ОТГ «якірного» об’єкту, який залучатиме туристів та не вступатиме у пряму конкуренцію із підприємствами сусідньої ОТГ: почати проектування аква-парку з басейнами на термальній воді потужністю 3000 осіб на добу. Такий об’єкт дозволить залучити до відвідування ОТГ туристів та відпочиваючих, що вже перебувають на відпочинку і лікуванні на території Свалявщини.

Підкреслювати самобутність та унікальність громади: встановлювати пам’ятники, музейні кімнати, інтерактивні інформаційні системи для туриста. В якості якірного об’єкту, що підкреслює основу бренду Свалявщини, - створити інтерактивний музей мінеральної та термальної води. Представити в музеї як історію розбудови галузі, локальні бренди, так і сучасні провідні підприємства з розливу мінеральних вод Свалявщини. Сприяння розвитку самоорганізованого туризму – створення умов для започаткування діяльності кемпінгів та автокемпінгів, у тому числі на засадах публічно-приватного партнерства.

voda.jpg 139 KB


Підприємництво і бізнес

Промисловість
: підготовка проекту, пошук інвестора і відновлення діяльності склозаводу. Інтеграція підприємства до процесу впровадження проекту повторного використання склотари у галузях розливу мінеральних вод, консервації, виноробства.

Ревіталізація окремих занедбаних промислових об’єктів із зміною напрямків їх використання – перетворення у творчі простори, бізнес-хаби, арт-об’єкти, тощо.

Запровадити механізми прямої та непрямої підтримки стартапів у галузі креативних індустрій, дрібних виробництв з підтримкою регіональних брендів.

Створення підприємницького освітнього хабу, який в перспективі розвинути до бізнес-інкубатора.

Транспортне сполучення 
 
Покращити доступ до міста від основної автомагістралі шляхом ініціювання, проектування та втілення проекту мостового автомобільного переходу через залізничну колію.
 
Розвивати міську та заміську інфраструктуру, спрямовану на створення умов для безпечного руху та користування електричними засобами індивідуального пересування: скутери, е-велосипеди, е-мобілі. 

Будівництво (облаштування) безпечних велодоріжок, що з’єднують райони міста, а також навколишні населені пункти з містом.
 
239452015.jpg 264 KB

                                                                                                                                          До стратегічної цілі 3: 

Підвищення якості соціальних і комунальних послуг та людського капіталу громади. 

 Освіта

Активізувати напрямок, спрямований на розвиток профтехосвіти. Перспективні галузі – ті, які затребувані на місцевому ринку: обробка деревини, кухарі, пекарі, фахівці санаторно-курортної галузі, сільського господарства, гутництва, легкої промисловості.

Середня школа: курс на підвищення якості освіти за рахунок покращення фахового рівня вчителів та впровадження сучасних методик викладання.

Фахові спеціалісти – це краща якість знань.Використати переваги, які надає державна програма Нова українська школа.

Дошкільні заклади: запровадити програму модернізації діючих ДНВЗ та створення нових, збільшивши кількість місць на 30 %.

Медицина
Створення опорної лікарні у Сваляві на базі існуючого медзакладу: створення сприятливих умов для роботи лікарів високого фахового рівня, збільшення кількості і покращення якості медичних послуг до рівня, що відповідає статусу опорної лікарні.

o_1cn9g30bf1i4k89mtme1dfh13ira.jpg 143 KB


Культура

Створення і популяризація знакової події для Свалявщини у галузі культури – музичного фестивалю «співоче поле» у районі Острої, табір Бистрий.

Підтримувати діяльність місцевих культурних товариств, у тому числі шляхом запровадження програм прямої підтримки діяльності, спрямованої на збереження, розвиток, промоцію місцевої матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, ремісництва, креативних індустрій.

Особливу увагу звернути на програми по роботі з дітьми.

Спорт  

Один з перспективних напрямків, який сприятиме розвитку громади, комфорту проживання, популяризації здорового способу життя.

Розвивати спорт великих досягнень: розпочати проектування та рухатися до будівництва спортивного комплексу для водних видів спорту. Використовувати переваги, що надають джерела термальної води.

 Спортивне виховання молоді: розробка і реалізація програми відновлення критих спортивних залів у кожній школі.

Підтримка діяльності спортивних клубів, секцій, у тому числі приватних. Використати наявний потенціал та реконструювати міський стадіон з влаштуванням сучасних бігових доріжок, тенісних кортів, майданчиків для міні футболу, відновити діяльність басейну та збудувати готель для прийому спортсменів.

Спорт для всіх: розбудова публічної мережі спортивних майданчиків, скейт-парку, ворк-аут майданчиків.

спортдет.-1.jpg 68 KB


Молодіжна політика
 
Створити умови, які б стимулювали молодь залишитися в громаді:
-          Житлова програма для молоді
-          Програма працевлаштування
-          Освітні простори і молодіжні хаби
-          Запровадження інструментів участі молоді у формуванні політики розвитку ОТГ
 

 
                                                                                                                                        До стратегічної цілі 4: 

Забезпечення охорони довкілля та екологічно збалансованого природокористування на сільських і гірських територіях громад. 

Екологія та управління відходами

-          Ліквідація усіх несанкціонованих сміттєзвалищ
-          Рекультивація відпрацьованих полігонів, створення на їх місцях лісопаркових зон
-          Запровадження механізму селективного збору сміття через створення локальних пунктів збору і сортування. Це дозволить знизити кількість сміття до захоронення на 50%.
-          Зібрана сировина вивозитиметься за межі ОТГ на заводи для подальшої переробки.
-          В перспективі, коли буде налагоджена система селективного збору з гарантованим обсягом отримання вторинної сировини – сприяти створення локальних дрібних підприємств з переробки, зокрема пластику.
-          Запровадити переробку органічних відходів – компостування. Налагодити збір органічних відходів із житлового сектору.
-          Сприяти запровадженню принципу побудови економіки «циклічного» типу: «зменшення використання сировини – повторне використання – переробка». Відхід від лінійної економіки типу «виробив – спожив – утилізував». Залучення до програми провідних підприємств та підприємців громади.

Енергоменеджмент

Зменшення енергоспоживання громадських будівель: повна енергетична санація, визначення ефективних технологій для застосування щодо кожного будинку.

Мета – скорочення споживання енергоресурсів на 40%. Запровадження постійно діючого моніторингу енергоспоживання будівель, проведення дослідження і створення програми зниження енергоспоживання житлових будівель, будинків приватного сектору. Створення фонду для надання дотацій мешканцям, спрямованих на зниження енергетичних витрат.

Програма «Чиста вода» 
 
Продовження модернізації систем централізованого водопостачання, збільшення потужності та підключення нових абонентів, у тому числі у сільських поселеннях ОТГ, покращення якості питної води шляхом поступової заміни застарілого обладнання водозабірних та знезаражувальних систем. 

Розробка програми повної модернізації каналізаційних систем та очисних споруд станції очистки стічних вод із розрахунку прогнозного навантаження для забезпечення зростаючої потреби на наступні 25 років.