06.10.2020

Ігор Іванків: "Збережена культура та природа – складові формули успіху розвитку туризму Рахівщини та Закарпаття загалом"

 
Ігор Іванків – відомий культурний діяч гірської Рахівщини, знаний далеко за її межами, патріот рідного краю, який стоїть на сторожі збереження та примноження культурно-історичного спадку Гуцульщини, а також природоохоронець, начальник найвисокогірнішого в Рахівському районі Петрос-Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення Карпатського біосферного заповідника та кандидат в обласну раду від політичної партії "Рідне Закарпаття" – розповідає про свій досвід, бачення та плани на майбутнє:

«Як людина, яка народилася і виросла в Лазещині на Рахівщині, я й професії вибрав близькі до свого краю. При здобутті першої вищої освіти вивчав туризмознавство, а за другою освітою – фахівець лісового господарства.

Доля розпорядилася так, що моїм нинішнім місцем роботи є одна з найбільших установ природно-заповідного фонду України – Карпатський біосферний заповідник. Багато років свого життя я присвятив кар’єрі артиста, шоумена, ведучого і співорганізатора фестивалів та інших культурних заходів. Також я - член Всеукраїнського товариства "Гуцульщина".

Тому можу сказати, що цілком усвідомлюю проблемні місця та переваги культурного життя краю, стан туристичної галузі та охорони природи».
Разом з командою партії “Рідне Закарпаття” плануємо реалізувати цікавий проєкт - громадську організацію «Карпатський мистецький фонд», яка зараз проходить стадію реєстрації.

Під її егідою ми будемо здійснювати низку заходів та реалізовувати проєкти, спрямовані на збереження культурної спадщини та підняття духу патріотизму. 

Такі ініціативи працюють і нині. Наприклад, на початку бойових дій на сході України ми встановили національний рекорд України – винесли на Говерлу великі літери «МИР», їздили в зону АТО, на Яблунецькому перевалі встановили різьблений тризуб.

Планую і далі реалізовувати такі проєкти, сприяти розвитку громади, району, області, а головне - ініціювати разом з командою «Рідного Закарпаття» низку програм на підтримку й збереження природної та культурної спадщини і традиційних форм господарювання рідного краю».