09.10.2020

Василь Кручаниця: Закарпаття повинне мати сталу і якісну модель надання медичної допомоги та соціального захисту населення

Василь Кручаниця – ужгородець, активний громадський та політичний діяч, головний лікар Закарпатського обласного наркологічного диспансеру, член правління Всеукраїнської наркологічної асоціації та Українського медичного центру безпеки дорожнього руху, заслужений лікар України та кандидат від партії «Рідне Закарпаття» в обласну раду.

«Як лікар я переконаний, що якість життя краян напряму залежить від рівня медичної допомоги та системи соціального обслуговування. 

Серед основних завдань бачу розробку та реалізацію регіональних програм для підтримки та розвитку медичної та соціальної інфраструктури краю, а також збереження кадрового потенціалу в цих галузях. 

Наразі децентралізація разом із передачею повноважень та фінансів від центральної влади додала відповідальності за вирішення місцевих проблем. Медичним закладам істотно не вистачає технічного оснащення. Частина лікарень, амбулаторій потребує покращення умов, впровадження заходів з енергоефективності. Ще частина має значний дефіцит фінансування і є під загрозою закриття. Крім цього, значний відтік кадрів призводить до їх дефіциту, особливо це стосується медичних сестер, реабілітологів. 

Дійсно: як молодий спеціаліст має працювати, якщо він банально не має, де жити? 

Молодий фахівець, який шість років вчився в університеті, потім ще два роки в інтернатурі, потім ще три роки набирається практичного досвіду, не може отримувати 5,5 тис. грн. заробітної плати. Зарплата лікаря повинна стартувати з еквіваленту 1000 доларів. Він має працювати, а не думати, хто б йому приніс якусь подяку.

Закарпаття повинне мати сталу і якісну модель надання медичної допомоги та соціального захисту населення», – каже Василь Васильович.